Насіння буряка

Відобразити як Таблиця Список

Позиції 1-16 з 55

Сортувати у порядку збільшення
на сторінці
Відобразити як Таблиця Список

Позиції 1-16 з 55

Сортувати у порядку збільшення
на сторінці

Де купити насіння буряка в Україні?

Буряк є дуже популярним овочем серед українських фермерів і господинь. Він може бути столовим, цукровим і кормовим. Про корисні властивості цього овоча для організму людини можна говорити довго, оскільки завдяки широкому спектру в ньому вітамінів, столовий буряк відновлює рівень гемоглобіну в крові і покращує загальний стан. Також він позитивно впливає на робочу здатність людини.

Порівняно з насінням інших овочевих культур, насіння буряка вимагають достатньо тепла і їх можна садити лише тоді, коли температура повітря піднімається вище 8-9 градусів. Вибір сорту насіння залежить від мети вирощування. Наприклад, для раннього врожаю слід звернути увагу на сорт Водан, а для збору продукції на зиму, краще вибрати сорт Детройт.

Для купівлі насіння буряка в Україні є багато місць, але безсумнівно кращим вибором буде придбання насіння від перевіреного постачальника, який може гарантувати їх походження та належні умови зберігання.

Види буряка: столовий, цукровий і кормовий

  1. Столовий буряк - найвідоміший вид буряка, з якого господині готують борщі та інші страви. І саме через це отримав свою назву - "столовий". Плоди буряка можуть бути білого кольору, але найчастіше вони мають бордовий колір. Він не має особливої форми, яка відрізняла б його від інших родичів.
  2. Цукровий буряк - технічний вид, який містить до 25% цукру. Використовується переважно в виробництві цукру. Залишки після виробництва використовуються для виробництва добрив та сирої патоки, необхідної для кондитерів. Решта використовується як корм для тварин.
  3. Кормовий буряк - призначений для годівлі тварин. Легко сплутати його зі столовим, але є кілька відмінних особливостей. Кормовий буряк завжди має круглу або овальну форму і бордовий або оранжевий колір. Під час росту частину вершини видно над землею.

Як посадити буряк з насіння?

Посадка буряка насінням у відкритий грунт є основним способом вирощування цієї культури. Посів та вирощування слід проводити згідно з певними правилами агротехніки, що гарантуватимуть якісний урожай.

  • Найкраще попередньо підготовлене насіння буряка висівати в початку травня - у період з 1 по 10 число;
  • Дуже важливо, щоб посадка буряка проводилася в легко вологий ґрунт, який ще не встиг висохнути під першим теплом;
  • Стандартною нормою насіння для посадки вважається 1,5 грама на 1 м2;
  • Для вирощування розсади, насіння слід висівати в попередньо підготовлений грунт згідно з пропорціями, рекомендованими виробником конкретного насіння;
  • Глибина закладення посадкового матеріалу має становити 3-4 см, а відстань між грядками - близько 20 см;
  • Слід пам'ятати, що поруч з посадженим буряком не варто садити інші овочі. Догляд за грядками досить простий: полив, видалення бур'яну та розсаджування посівів. Також не варто забувати про підживлення.

В загальному, виростити буряк з насіння в умовах українського клімату досить нескладно - для цього досить правильно вибрати потрібний сорт, і ми з радістю вам в цьому допоможемо.

Бажаємо вам щедрого врожаю!