Насіння спаржі

Ми не можемо знайти товари, які відповідають вибраному.

Спаржа, також відома як аспарагус, представляє собою перспективну культуру для вирощування, яка набирає популярність в Україні. Не слід плутати спаржу з квасолею, незважаючи на поширене найменування "спаржева квасоля". Візуально вона суттєво відрізняється, і багато хто, можливо, бачив цю рослину "вживу", використовуючи її в букетах як декоративний елемент.

Сорти спаржі та їх характеристики

Існує багато видів спаржі, включаючи аспарагус лікарський (officinalis), коротколистий (brachyphyllus) та кільчастий (verticillatus). Їстівні види включають молоді пагони завдовжки до 15-20 см, залежно від сорту. Вони представляють собою циліндричне стебло з гострим кінцем, розфарбований в кремово-білий, зелений або фіолетовий колір. Після приготування вони стають ніжними за текстурою, при цьому маючи щільну м'якоть.

Підростаючи, стебла спаржі стають грубими, з бічними гілками і зеленим відтінком. Такі рослини не рекомендується вживати в їжу, оскільки вони втрачають свої смакові якості.

Спаржа цінується за свою унікальність та багатство корисними елементами, такими як вітаміни A, C, E, K, B6, залізо, кальцій, мідь, фолієва кислота, білок та клітковина. Цей продукт ідеально підходить для дієтичного харчування, має антиоксидантні властивості та може використовуватися при проблемах з сечовими шляхами. Крім того, спаржа є джерелом фолієвої кислоти, що важливо для майбутніх матерів. Її смак вважається справжнім делікатесом і припаде до душі гурманам.

Вирощування спаржі з насіння: технологія

Вирощування спаржі з насіння - це трудомісткий процес, що вимагає терпіння. Перші пагони з'являться лише на третій рік, а повноцінний врожай буде на четвертому році. Рекомендується використовувати якісне голландське насіння спаржі.

Насіння передбачено для вирощування розсади в вологому ґрунті, дотримуючись відстані приблизно 5-7 см. Полив регулюється, щоб уникнути пересихання грунту. Важливо використовувати "чоловіче" насіння для гібридних сортів спаржі.

Для пересадки розсади слід підготувати місце, враховуючи, що спаржа може рости на одному місці до 10-15 років. Розсаду рекомендується висаджувати на "гребінь" з глибиною висадки 5-7 см та відстанню 70-80 см між рослинами.

Перші два роки кущі не приносять врожаю, що дає можливість висівати міжряддя салатами, редькою і квасолею. Перші їстівні пагони можна відрізати на третій рік, а повноцінний врожай отримати на четвертому році та наступних. Щоб підтримувати розвиток кущів, рекомендується залишати 4-5 пагонів і обрізати їх перед зимою.

Де купити насіння спаржі в Україні?

Інтернет-магазин New-Seeds пропонує високоякісне голландське насіння спаржі за доступною ціною. Замовте з доставкою в будь-який регіон України. Додаткову інформацію щодо вирощування можна отримати у консультантів, контакти зазначені на сайті.

Не бійтеся вирощувати спаржу - задоволення від цього процесу вартує всіх зусиль!